Dağıtımlar 3 bölümde tamamlanacak
Mersin Sondakika

Dağıtımlar 3 bölümde tamamlanacak

BÜYÜKŞEHİR’DEN DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE DESTEĞİ BÜYÜKŞEHİR DEPREM BÖLGELERİNDEN GELEN ÖĞRENCİLER İÇİN HAREKETE GEÇTİ
Bu haber 2023-03-03 12:35:17 eklenmiş

Mersin Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgelerinden kente gelerek Mersin’deki okullara kaydını alan öğrencilere yönelik kırtasiye malzemesi desteği başlattı. Öğrencilerin okullarda ihtiyacı olan malzemelerle hazırlanan çantalar, kent genelindeki öğrencilere dağıtılarak yüzlerinin gülümsemesini sağladı.

Mersin’deki öğrencilere yönelik eğitim desteklerini sürdüren ve eğitimde fırsat eşitliği sağlayan adımlar atan Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu kez de deprem bölgelerinden kente gelen ve okullarda eğitim görmeye başlayan öğrenciler için harekete geçti. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Mersin’deki okullara naklini aldıran ve burada eğitim öğretime devam eden öğrencilere yönelik kırtasiye malzemesi desteği başlattı. Öğrencilerin derslerde ihtiyaçları olacak kalem, silgi, defter, boya, cetvel gibi temel kırtasiye malzemelerinin yer aldığı bir çanta hazırlayan ekipler, bu çantaları okullara göndererek öğrencilerin yüzlerini güldürdü.

Dağıtımlar, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 3 bölümde tamamlanacak

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Cem Karakuş, Büyükşehir olarak kente gelen depremzedelerin her alanda yanlarında olmaya çalıştıklarını belirterek, “Yaşanan deprem felaketinden sonra ilk olarak deprem bölgesinden gelen vatandaşlarımıza temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalarda bulunmuştuk. Onun ardından psikososyal alanda destekte bulunduk. Sınava hazırlanan öğrencilerimiz de bizim 10 ilçemizde 18 kurs merkezimizde şu anda 172 öğrencimizi sınava hazırlıyoruz. Bunların yanında şimdi de ilimize gelen ve nakil işlemlerini tamamlamış öğrencilerimize kırtasiye desteğinde bulunacağız. Bunun için İlçe Milli Eğitim Müdürlükleriyle görüştük ve sayıları tespit ettik. Bunları ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde üç bölüme ayırarak dağıtımlarımızı tamamlayacağız” dedi.

“Mersin’e nakillerini alan öğrenci sayılarımızı tespit ettik”

Kırtasiye malzemesi desteği almak isteyen öğrencilerin herhangi bir başvuru yapmasına gerek olmadığını, Büyükşehir’in bu konuda koordineli çalışarak her öğrenciyi tespit etmeye çalıştığını vurgulayan Karakuş, “İlçe Milli Eğitim Müdürlükleriyle görüşerek deprem bölgesinden Mersin’imize nakillerini alan öğrenci sayılarımızı tespit etmiştik ve hiçbir başvuruya gerek kalmadan bizler direkt okullarda öğrencilerimize dağıtımlarını gerçekleştireceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Öğrencilerin ihtiyaç duyduğu araç gereçleri temin etmeye çalışıyoruz”

Büyükşehir’in deprem bölgelerinden kente gelen vatandaşlara yönelik hizmetleri sürdüreceğini söyleyen Karakuş, “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak öğrencilerimizin sadece sınavlarda yanlarında olmuyoruz. Sınavın yanında psikososyal alanda da desteklerimizi sunuyoruz. Gerekli olan araç gereçlerini de temin etmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

 


Kaynak: Haber Merkezi


ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri

Yazarlar

En çok okunanlar

MERSİN HAVA DURUMU

+16
°
C
H: +17°
L: +10°
İçel
Salı, 09 Mart
7 Günlük Hava Tahmini
Ça Pe Cu Ct Pz Pt
+20° +19° +14° +14° +18° +20°
+12° +14° +10° + + +14°

MERSİN NAMAZ VAKTİ

Anket
TARSUS BELEDİYE BAŞKANI HALUK BOZDOĞAN YENİDEN ADAY OLSA KAZANABİLİR Mİ?
EVET
HAYIR
PARTİSİNDEN ADAY OLAMAZ


1xbet giriş